Interview met Michael Hahne, CDMP trainer bij Connected Data Academy
Michael Hahne
Functie:
CDMP trainer bij Connected Data Academy
Trainer bij Hahne Academy
Consultant &.Solution Architect bij Hahne Consultancy
Expertise:
- Data Warehousing & Business Intelligence
- Data Architecture
- Metadata Management
- Data Governance
- CDMP Exam Preparation
Ervaring:
20 Plus jaar ervaring in de ontwikkeling van BI-, Governance- en Analytics-strategieën in de DACH-regio
Specialisatie:
- Data Governance
- Data Quality
- Reference & Masterdata
CDMP-certificering verovert het Duitstalige gebied
In Nederland is het CDMP-certificaat al een gevestigde waarde voor datamanagement professionals. In Duitsland, Oostenrijk en Zwitserland staat het vakgebied nog aan het begin van een veelbelovende ontwikkeling. Een ontwikkeling die Michael Hahne nog verder aanzwengelt. Want in samenwerking met Connected Data Academy gaat hij het volledige CDMP-trainingsprogramma in de DACH-regio verzorgen.
Consultancy én kennisdeling: een bewuste keuze
In de Duitse datamodellingwereld is Hahne Consulting al jaren een begrip. Michael Hahne startte zijn bedrijf in 2009, maar is sinds 1997 actief als consultant en trainer. “Ik vroeg me af: blijf ik mijn expertise per opdracht inzetten, of ga ik mijn kennis breder delen en vermenigvuldigen?” Die vraag leidde tot een inspirerend gesprek met Antoine Stelma van Connected Data Academy. “Antoine en Erik Fransen combineren consultancy met een bloeiend trainingsbedrijf. Dat raakte me. Ik had Hahne Academy tien jaar geleden al geregistreerd, maar daar nooit veel mee gedaan. Nu voelde ik: het is tijd om Hahne Academy tot leven te brengen, als krachtige aanvulling op mijn consultancypraktijk.”
DAMA DMBoK als fundament, CDMP als versneller
Michael koos bewust voor het DAMA DMBoK-raamwerk als basis voor zijn trainingen. “In Duitsland is het nog relatief onbekend, maar de belangstelling groeit snel. De digitaliseringsgolf zorgt voor een stevige inhaalslag, en het DAMA-gedachtengoed sluit daar perfect op aan.” Om zijn aanpak te verfijnen, volgde hij zelf CDMP-trainingen bij Connected Data Academy. “De theorie kende ik al, maar ik wilde zien hoe zij die tot leven brengen. Een boek is geen training — je hebt didactiek, context en flexibiliteit nodig. Het draait erom dat deelnemers de theorie kunnen toepassen in hun eigen praktijk. Dat doet Connected Data Academy bijzonder goed.”
Partnerschap met impact
Wat begon als een leerervaring groeide uit tot een krachtig partnerschap. Hahne Consulting biedt nu het volledige CDMP-programma aan in de DACH-regio — in zowel het Duits als het Engels — met gebruik van de hoogwaardige materialen van Connected Data Academy. Een win-win: Hahne Consulting richt zich op begeleiding en training, terwijl Connected Data Academy haar bereik vergroot.
AI vraagt om een stevig fundament
Michael: “We stappen op het juiste moment in. Digitalisering versnelt, en tools als Gemini en ChatGPT worden breed ingezet. Maar zonder een solide datagrondslag blijft het bij oppervlakkige toepassingen. Garbage in is nog altijd garbage out. Zeker bij Agentic AI (autonoom reagerende systemen, red) zijn betrouwbare data, sterke governance en naadloze integratie onontbeerlijk. Want alleen dan kunnen autonome systemen op een verantwoorde manier reageren en echte businesswaarde leveren. Kortom, bedrijven moeten eerst hun data-architectuur, datakwaliteit en governance op orde brengen. De behoefte aan betrouwbare, voorspellende modellen is groot. Hahne Academy laat zien hoe je die basis stevig neerzet.”
Consultancy als vliegwiel voor training
Ook Hahne Consulting transformeert mee. Michael kiest bewust voor opdrachten die zijn trainingsactiviteiten versterken. “Ik help organisaties om datamanagement duurzaam op te schalen, met de juiste structuur en teams. Mijn consultancywerk voedt mijn trainingen: het houdt me scherp, actueel en praktijkgericht. Door beide pijlers strategisch te combineren, ontstaat een krachtige wisselwerking. Net zoals bij Connected Data Group en Connected Data Academy.”
Uniek trainingsaanbod in Hamburg en München
In november starten de eerste CDMP Fundamentals-trainingen: in Hamburg in het Duits en in München in het Engels, afgestemd op het internationale karakter van het bedrijfsleven daar. Michael kijkt ernaar uit: “Het niveau van deze trainingen is ongekend hoog voor deze regio. We bieden iets wat hier nog niet bestond: een krachtig, gecertificeerd programma dat professionals écht verder helpt. Ik kan niet wachten om te zien wat het losmaakt.”
Met de lancering van het CDMP-programma in de DACH-regio biedt Hahne Academy niet zomaar een training, maar een internationaal erkend leertraject dat professionals helpt hun expertise te verdiepen én te verzilveren. “Als consultant weet ik hoe belangrijk certificering is”, zegt Michael. “Een training is waardevol, maar zonder bewijs van bekwaamheid blijft het abstract. Een CDMP-certificaat laat zien dat je niet alleen kennis hebt opgedaan, maar die ook kunt toepassen.”
Wil jij vooroplopen in een vakgebied dat in volle ontwikkeling is? Dit is hét moment om in te stappen. Zet de stap naar internationale erkenning, versterk je datamanagementexpertise en geef je carrière een krachtige impuls — met CDMP en Hahne Academy aan je zijde.